Rezerwacje

"Kontury tracą ostrość"

Zapraszamy Państwa serdecznie do Zamku Tuczno na wystawę prac pt. "Kontury tracą ostrość" Pani Grety Grabowskiej!
Wystawa czynna codziennie do 31.08.2017 r., w godzinach 10:00 - 18:00

Oto program wydarzenia :

  • Powitanie gości
  • Wernisaż - otwarcie wystawy
  • Poczęstunek

Kawiarnia Zamkowa również zaprasza Państwa do skosztowania specjalnie przygotowanych na tę okazję słodkości....

Spotkanie z koszalińską artystką: malarką, projektantką wnętrz, autorką wspaniałych kolaży.
fot. Marcin Torbiński

O autorce:
W latach dziewięćdziesiątych studiowała w PWSSP w Gdańsku, Architekturę Wnętrz w pracowni Prof.. Zbigniewa Parandowskiego. Dyplom, po latach, zrobiła na ASP w pracowni Prof. Andrzeja Pniewskiego.
Niedawno terminowała Sztukę Krajobrazu u Prof. Jana Rylkego na SGGW w Warszawie.
Rysuj i klei papierowe kompozycje z barwionych papierów, tkanin, fragmentów codzienności.
Pracuje na papierze i papierem. Taka papierowa fascynacja, w dobie komputeromanii.
Od lat czas dzieli między rysowanie wnętrz domów, to tytułem wykonywanego zawodu i rysowanie ich samych. Domy z jej obrazów rozwijają się w szeregi ulic, czasem tłoczą się w kwartały zwartej zabudowy miast. Niektóre pozwalają się do siebie zbliżyć, wejść na podwórko, dotknąć starych ościeży, wyjrzeć przez okno. Niekiedy udaje się poczuć ich zapach, usłyszeć skrzypienie schodów, odgłos minionych kroków... wczytuje się w ich przeszłość.
Spod przymkniętych powiek dostrzega rysowane światłem kontury budynków, barwne plamy, powidoki. Wycina je z papieru. Przemieszcza na kartonie, aż znajdą się na „właściwym” miejscu. Zasłania je, zakleja inną barwą, poszukuje właściwej formy. Czasem kształt pierwotnego zamysłu można odnaleźć jedynie przesuwając palcami po powierzchni pracy.
Papier ją oczarowuje, porywa do działania. To co w papierze urzeka, to szorstkość i delikatność zarazem. Chwila, gdy wyczuwa jego strukturę, usłojenie chłonność, gdy nasyca go pigmentami. Papier jest jej drugą skórą.
Uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i również kilkudziesięciu plenerach malarskich. Miała przeszło dwadzieścia wystaw indywidualnych, a jej obrazy znajdują się w zbiorach kolekcjonerów z całego świata.

Do zobaczenia!

Zarezerwuj pokój